Úvod > Aktuality > Aktuální informace k úložišti

Aktuální informace k úložišti

Postoj vlády k zapojení obcí do procesu výběru lokality pro hlubinné úložiště zůstává nezměněn (viz informace publikované na těchto stránkách 14.3.2021).

Dne 23.9.2021 od 16:00 hodin proběhne v Dolní Cerekvi veřejné zasedání k problematice HÚRAO a ochraně zdrojů pitné vody v lokalitě "ČERTŮV HRÁDEK".

Na tomto veřejném zasedání bude představena STRATEGIE "2021-2023" OCHRANY NÁRODNÍCH ZDROJŮ PITNÉ VODY V LOKALITĚ (ČERTŮV) HRÁDEK.

V této strategii jsou již zahrnuty informace ohledně pásma hygienické ochrany III. stupně – povodí řeky Jihlavy k profilu čerpací stanice Rantířov, kdy SÚRAO v podkladech, na základě kterých vláda rozhodovala o výběru 4 lokalit pro možné umístění hlubinného úložiště radioaktivních odpadů, se o tomto PHO vůbec nezmiňuje. SÚRAO se nyní snaží pro zakrytí svých pochybení zatloukat, mlžit, zatloukat, mlžit......

Informace poskytnuté odborem životního prostředí magistrátu města Jihlavy

PHO Rantířov mapa

PHO Rantířov dokumenty