Úvod > Aktuality > sběrný dvůr

sběrný dvůr

FCC Dačice oznamuje, že od 15. dubna 2020 bude opět otevřen sběrný dvůr v Dušejově.

Na základě Usnesení vlády ČR vydání některých mimořádných opatření Ministerstva zdravotnictví, dále Příloha 1 usnesení vlády ze dne 6.4.2020, dostáváme jako provozovatel nařízeno aby byla dodržována následující pravidla :

• Aktivně bránit tomu, aby se zákazníci zdržovali v kratších vzdálenostech, než jsou 2 metry.
  • Zajistit řízení front čekajících zákazníků, a to jak uvnitř, tak před provozovnou a umístění značek pro minimální rozestupy mezi zákazník ( minimální rozestupy 2m ).
  • Dodržovat dříve vydaná, stále platná opatření, jako při pohybu na veřejnosti nosit roušku nebo jinou ochranu dýchacích cest, případně rukavice.
  • Zajistit, aby pracovníci provozoven, byli maximálně ochráněni před šířením nákazy, a to dostatkem ochranných prostředků, dezinfekcí a dodržováním všech hygienických pravidel a nařízení vlády ČR.

Na základě těchto skutečností vám jako provozovatel SDO Dušejov sdělujeme následující :

• Do objektu sběrného dvora bude vpuštěno vždy jedno vozidlo, nebo osoba přicházející pěšky. Po obsloužení tohoto vozidla a jeho vyjetí, nebo odejití osoby, bude vpuštěno další vozidlo, nebo osoba.
  • Osoby čekající ve vozidlech, v případě vytvoření front, nebudou vystupovat z vozidel bez roušky, nebo ochrany dýchacích cest.
  • Před vjezdem do SDO budou umístěny cedule s výzvou o vjíždění jednoho vozidla a dodržování minimálního odstupu osob 2m, toto bude obsluhou dvora vyžadováno.
  • Obsluhu sběrného dvora v Dušejově tvoří jeden člověk. Tento člověk sám, není schopen provádět řádnou obsluhu sběrného dvora a zároveň dbát na dodržování těchto pravidel. Žádám tedy obec, nebo sdružení obcí o zajištění 1-2 osob pomocného personálu, která bude dbát na dodržování pravidel nařízených vládou ČR. Informujte mne prosím, pokud budete schopni nám tyto osoby dočasně poskytnout, abychom operativně organizovali jejich nasazení.
  • Pokud nebude možné přes neukázněnost občanů a nedostatečnou kapacitu obsluhy dlouhodobě dodržovat nařízení vlády, bude sběrný dvůr opětovně uzavřen, až do zrušení mimořádných opatření vládou ČR.