Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > DEN PROTI ÚLOŽIŠTI 15.4.2023

DEN PROTI ÚLOŽIŠTI 15.4.2023V sobotu 15. 4. od 10 hodin se i v naší vytipované lokalitě „Čertův“ Hrádek uskuteční celostátní Den proti hlubinnému úložišti radioaktivních odpadů a vyhořelého jaderného paliva. V minulých dnech SÚRAO již požádalo o povolení průzkumného území i u naší obce a současně je s poslanci vyjednáváno zajištění alespoň nějakých použitelných práv obcí pomocí změny speciálního zákona. Na tyto aktuální skutečnosti spolu s ostatními lokalitami upozorníme veřejnost, a to zde na „Čertově“ Hrádku setkáním za Dolní Cerekví, kde by potencionálně byl stavěn vstupní areál o rozloze Mirošova či Hojkova.
Přidejte se k nám v co největším počtu. Humornou i vážnou formou se dozvíte, jaký je poslední vývoj a jak blízce se celá stavba týká i naší obce.