Drobečková navigace

Úvod > Aktuality > Informace k hlubinnému úložišti radioaktivního odpadu - lokalita Hrádek

Informace k hlubinnému úložišti radioaktivního odpadu - lokalita Hrádek

Obec Mirošov obdržela dne 15. ledna 2021 dopis od Správy úložišť radioaktivních odpadů (dále „SÚRAO“) ve kterém je mj. uvedeno, že Vláda České republiky dne 21. prosince 2020 schválila výběr 4 doporučených lokalit pro možné umístění hlubinného úložiště radioaktivních odpadů (UV 1350), kdy jednou z těchto lokalit je i Hrádek. Dne 21. prosince 2020 vydalo k této problematice MPO tiskovou zprávu.

Zastupitelstvo obce na svém zasedání dne 22.1.2021 přijalo následují usnesení: „Zastupitelstvo obce se bude řídit výsledky obecního referenda (z roku 2007) ohledně hlubinného úložiště radioaktivních odpadů. Zastupitelstvo obce Mirošov pověřuje starostu obce k zaslání dotazu na SÚRAO týkajícího se poskytnutí seznamu veškerých prací prováděných v souvislosti s hledáním vhodné lokality pro hlubinné úložiště radioaktivních odpadů v katastrálním území Mirošov u Jihlavy v posledních 10 letech.“  Na SÚRAO byla dne 24. ledna 2021 odeslána žádost o poskytnutí doplňujících informací.

Níže uvádíme odkazy, na kterých lze získat více informací o hledání vhodné lokality pro hlubinné úložiště radioaktivního odpadu v ČR:

www.surao.cz/zuzovani/

www.platformaprotiulozisti.cz